města Benátky nad Jizerou

2. DEN Savoy

Ahoj mamko a taťko,

Vůbec nevím kde začít….ale asi od začátku. Ráno mě nevzbudilo ani sluníčko a ani bubnující kapky na parapet, ale moji kamarádi z druhého pokoje, kteří měli vyspinkáno už v pět hodin😖…no popravdě řečeno, byl jsem vyřízenej od božího kuropění, tak se budu modlit🙏, ať si zítra přispím…ale myslím, že po dnešku padneme všichni👍😀. Když nás paní učitelky vytáhly na snídani, tak jsme už někteří běhali po chodbě v bundách a batůžkách, protože nám večer paní učitelka oznámila, že jedeme na exkurzi do Muzea výroby hraček a to vláčkem….tak někteří nemohli dospat 🙃!!! No…běhali jsme jen chvíli, protože se chodbou ozval hlasitý křik: „Co to má znamenat, jdeme snídat, načepovat čaj na cestu, dát si jablíčko do batohu a pak se teprve oblékneme.“😳, tak jsme se začali svlékat, mezi tím někdo ještě běhal v pýžu, někdo vůbec nevěděl, kde má batůžek, jeden kamarád nedohledal ponožku…no prostě naprostý chaos😵. Paní učitelky také pobíhaly zmateně, protože ještě nevěděly jak nás obléknout, začaly řešit jaké je venku počasí…zataženo, poprchává, je zima, není zima…a vlak za chvíli odjížděl🙄…no ráno jako z  hororu😱. Mami, ani nevím, jestli vám mám napsat, jak to celé dopadlo……nenacházím odvahu🤨….po naprosto úžasné snídani plné dobrot (šunčička, sýr, mlíčko, čajík, jogurt, nutelka, čerstvé rohlíčky aj.) jsme museli neskutečně zrychlit🏃 aby nám neujel vlak. Výsledek všeho byl nástup před chatou: jedna kamarádka měla sandále, jedna byla bez mikiny, kamarádovi chyběla kšiltovka, jeden hlásil, že se mu ulomilo zavírání u lahve a paní učitelky už jen tupě koukaly👀 a vše řešily za pochodu a aby toho nebylo málo, tak paní učitelka z poloviny cesty utíkala 🏃zpět do chaty, protože zapomněla mobil📱…fakt, jak říkám horor😱. ALE pak už to byla jen velká NÁDHERA😃….to nadšení…někteří z nás jeli vlakem poprvé😉…bylo to skvělé, ale ne pro paní učitelku, tak dlouho mlátila do přístroje na jízdenky, až jsme vystupovali bez placení😜 !!! V Muzeu na výrobu hraček to byla bomba💣….prošli jsme si výrobu a ani jsme netušili jak je náročná výroba jednoho krtečka….bylo to moc zajímavé a zároveň zábavné, protože jsme si mohli sami vyrobit dřevěnou hračku…tati to budeš čubrnět👀 co jsem vyrobil, myslím že jsem celý šikulka po tobě 😍!!! Na zpátky jsme opět jeli vlakem…no zážitek….paní učitelka v ruce žmoulala peníze na pokutu🤑, ale dopadlo to dobře….opět jsme dojeli zadarmo😂 !!!! Vrátili jsme se rovnou na obídek….padal do nás, téměř bez kousání…byla výborná uzená polévka a Moravský vrabec s bramborovým knedlíkem a špenátem…no mňamka😋😋😋….špenát ne, ale knedlíky jsme si chodili přidávat. Konečně chvilka klidu…kluci švitořili a já se fakt snažil nezamžůrknout očka a najednou….slyším: „Vstáváme… vyrážíme na průzkum do lesa….šup, šup!!!“ a netrvalo dlouho a už jsem pochodoval. To byla cesta plná překvapení, nejdříve jsme našli slepýše na cestě😳….nesmutni mami…byl přejetý, tak jsme ho pohřbili, pak jsme viděli černého šneka a na závěr nás paní učitelka naučila eskymácký pochod👏👏👏….že nevíte, jak vypadá ??? Tak to se máte na co těšit…ukážu až doma😉!!! Rovnou jsme napochodovali na večeři….měli jsme rizoto s okurkou. Pak jsem vám nakreslil překvapení a už jsem mazal do sprchy, teď jsem voňavý a už čekám, až mě zavolají na pohádku…..co to slyším: „Pohádka pro všechny….všichni na pokoj…usadit a poslouchat.“, Tak mamí, tatí…jen chci říct, že se mi jen malilililinkato stýská, ale furt to bezvadně zvládám, tak se o mě vůbec nebojte😍….posílám huhuhuhubičku😘 a obrovské objetí…tak dobrou zlatíčka moje, papá a zase zítra💖 !!!

Návštěvnost
  • 0
  • 63
  • 65