města Benátky nad Jizerou

2.den MAXOV

Ahoj mamko a taťko,

hned vám musím napsat, že dneska mě probudil můj kamarád, co spinká vedle mě, ale ani mi to nevadilo, protože jsme stihli ještě před budíčkem jednu karetní partii👍. Pak už jsme jen slyšeli: „ vstáváme zlatínka, půjdeme na snídani, kdopak má hladík?“. Největší hlad asi měly paní učitelky, protože si nechaly restauraci otevřít o deset minut dřív😋 !!! Na snídani nás čekala samá mňamka: čoko-kuličky, domácí pečené rohlíčky – neskutečná mňamka, nutelka, sýry, zeleninka, šunčička, jogurt, džemík….no nevěděl jsem, co si mám dát dřív😋😋. Po snídani paní učitelky říkaly: “vyrážíme než načne pršet“ …sluníčko nikde😠, že by se mi chtělo 😛??? Ale pak z nich vypadlo, že jsme šikovní předškoláci a že už toho plno umíme, tak teď je možnost to dokázat ve ŠKOLKA KVÍZU….koukali jsme jak puci😳, ale to už jsme v ruce drželi papírové medaile bez provázku a běhali po stanovištích a plnili úkol za úkolem: poznávání písmen, počítání, tělesná zdatnost, geometrické tvary a zpěv nebo báseň…..UF😜….ALE ….zvláááádli jsme to na jedničkuuu👏👏👏 !!! Prostě jsme obrovské šikulky, ale to tvrdí paní učitelky☝, já to jen opakuju 😉!!! Pak obídek bramborová kaše se sekanou, polévka zeleninová, pečená buchta na odpoledne a už jsme mazali na pokoje a do peřin….docela jsme to uvítali, protože venku nebylo žádné teplíčko, tak jsme se chtěli v peřinách zahřát….sotva jsme očička zavřeli😴, tak přišla taková bouřka⛈, že jsme se probudili a povykovali, jak se bojíme😱…nebylo nám to nic platný, protože učitelky se bály taky😂😂. Naštěstí to netrvalo dlouho a vylejzalo sluníčko pomalinku, ale jistě. Paní učitelky se snažily využít situace, lítaly jako pominuté: „honem, honem…než začne pršet, musíme prozkoumat druhou stranu hor“. To byl fofr🏃‍♀️🏃….už jsme stáli na obrovské louce obklopené lesem a v dáli věží kostelíku, nádherný výhled. Uprostřed louky byla ohrádka ze dřeva. Koho by napadlo, že paní učitelka vymyslí „stezku odvahy“. „Kdo po ní půjde bez držení? Bez pomoci? To bude hrdina !“ Nejdřív nám  ukázala, jak je to náročné….vrávorala jako kdyby  spolkla tasemnici a my jen kroutili očima🙄, co to předvádí🤦…samozřejmě jsme za hrdiny byli všichni😎👍, zvládli jsme to levou zadní🤣 !!! Počasí se nám změnilo v aprílové, tak jsme pospíchali domů, kde jsme si někteří pohráli v klubovně a někteří si zacvičili v tělocvičně. Takže SUPER 😉👍!!! Na večeři jsme měli rýži s kmínovou omáčkou, nakreslili vám překvapení a už jsme mazali do sprchy. Já už taky musím, protože slyším😏…..už jste všichni vykoupaní? Kdo chybí? …než to poslouchat🤨, tak raději mažu🏃…..papapa👋….huhuhuhubičku na čelíčko😘😘😘 a zase zítra…😍