města Benátky nad Jizerou

2. den – 28.5.2019

Ahojky mamko a taťko,

Představte si, že nás dnes probudily bubnující kapky o parapet…. tak jsem si říkal: „to bude den“ a taky byl🙄. Když nás paní učitelky vyhnaly z pelíšků, tak jsme fofrovali na snídani… no to byla nádhera: jogurt, šunčička, chlebíček, rohlíčky, sýry, čoko-kuličky atd😋. chtěl jsem si v klidu posnídat, ale to nešlo… paní učitelky pořád helekaly: „jezte v klidu, přidejte si, je toho dost, nemáš ještě hlad“, abych měl klid, tak jsem si raději po čoko-kuličkách s mlékem přidal rohlík s džemem. Po snídani nám paní učitelky rozdaly „NĚCO“ co byste měli najít zítra nebo pozítří ve schránkách… tak to nechci úplně prozradit, protože to je pro vás překvapení😉… už takhle jsem toho naznačil až moc☝. Jen co jsme svou práci ukončili, tak jsem se těšil, jak pomažeme na pokoj a konečně si malinko zařádíme a ejhle😜, informace od paní učitelek zněly jasně: „ holinky, pláštěnky a vyrážíme“, nevěřil jsem svým uším👂…. naštěstí venku jen mrholilo a bylo teplo, tak jsme vyrazily na „Lufťáckou stezku“…. při  zpáteční cestě nás paní učitelka vyzvala k Eskymáckému pochodu… ten už jsme natrénovali včera, tak dneska jsem mohl pochodovat  s kšiltem a pláštěnkou zaraženou až na nos… prostě téměř poslepu ale SUPER😄. Když jsme se vrátili na obídek, tak venku začal šílený slejvák☹. To snad zařídil Krakonoš „vyluftovat a domů“😳. Na obídek jsme měli nudličkovou polévku, bramborovou kaši s holandským řízkem a zeleninku. Neboj mamko… víš, že zeleninu nejím, tak se neděs😱…. ani jsem si ji nevzal nikdo nic neříkal, takže OK😄. Připadám si jako doma… jím jen to co mi chutná…. naštěstí pán kuchař vaří mňaminky, takže jím všechno…. mami nezlob se🙏, ale fakt mi od něj chutná, jen o malililinko víc než od tebe, ale tvůj řízeček je nejlepší na světě👍👏. Pak jsme se uložili k odpočinku… dneska jsem byl v klidu, chvíli jsme si prohlíželi knížky, povídali a spánek se nám nějak vyhnul. No povídali!!! Občas nám to ulítlo, že se z chodby ozývalo: „ Pššššš, potichu, šeptejte si, nešlo by to zklidnit, ostatní spinkají“🤫…. no nešlo, ale to bych si nedovolil říct, nebojte😉, jsem slušně vychovaný😍. Když jsme vstali, tak venku lilo jako z konve, tak jsem si říkal: „jupííí pohrajeme si na pokojích“😂, ale ono NE!!!! 😬Dali jsme si svačinku a už jsme měli nachystaný ŠKOLKO-KVÍZ. Ani se neptejte, čím jsem musel projít. Paní učitelky říkaly, že teď můžeme dokázat, že jsme opravdoví předškoláci. Já si myslel, že už je to jasný, ale prostě jsem to musel ukázat – poznávat číslice, tvary, písmena, rostliny, nebo zazpívat píseň, říct báseň…. popravdě jsem se zapotil🤔, ale můžete být na mě hrdí… splnil jsem vše na JEDNIČKU👍. Paní učitelky nelenily a hned nás zapojily do zpívání… pěli jsme tak, že nás musel slyšet Krakonoš i kdyby byl hluchý… ještě, že učitelkám  došel hlas…. konečně jsme urvali 10 min. na pokojích pro sebe a už jsme šli na večeři. K večeři jsme měli tááákovou dobrotu, že jsem si musel jít přidat… domácí borůvkové knedlíky. To vám byla mmňamka😋!!!!! Pak jsme zakreslili nejlepší zážitek z dnešního dne a už se chystáme do hajánkova……. co to slyším…. jakoby paní učitelka křičela moje jméno a „Kde jsi? 😮Sprcha je volná!“…… musím běžet🏃…. takže se moji zlatí loučím a posílám pusinečky😘😘😘 na spinkání….. tak papapááááá zítra😍.